Bugun...



FARKINDA OLMADIĞIMIZ DEĞERLER
Tarih: 21-06-2023 09:02:42 + -


Şanlıurfa’ya başarı ve bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesiller yetiştirme adına çalışmalarımız devam edecektir.


FARKINDA OLMADIĞIMIZ DEĞERLER

FARKINDA OLMADIĞIMIZ DEĞERLER

MERDER SPOR KULÜBÜ Bilek Güreşi dalında Türkiye ve dünya çapında sporcu yetiştirmek üzere çalışmalarına hızlı başladı. Dün akşam MERDER SPOR KULÜBÜ binasında, Urfalı olup dünya ve Avrupa şampiyonlukları olan ve altın madalya ile memleketini gururlandıran iki önemli bilek güreşi sporcusu hemşerimizi ağırladık.

Mehmet Ali ÜZÜL, Bilek güreşi dalında iki kez Avrupa şampiyonu olarak Altın madalya kazanmış, Dünya şampiyonasında gümüş madalya ile ülkesine gurur yaşatmış, Şanlıurfa’nın değil, Doğu ve Güneydoğunun ilk Avrupa şampiyonu olarak spor tarihine geçmiş bir hemşerimiz. Hem sağ hem de sol kolda güçlü bir sporcu. Aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni de olan Mehmet Ali ÜZÜL, MERDER SPOR KULÜBÜ’ ne destek vermek üzere kısa bir eğitim programına katıldı. Spor Kulübü merkezinde gerçekleşen eğitim programında Bilek güreşi ile ilgili bilgi veren ÜZÜL, bu sporun inceliklerini ve genel kurallarını anlattı. Anlatmakla da kalmayıp gençlere uygulamalı olarak gösterdi. Neşeli tavırları ve sempatisi ile gençlerin büyük ilgisini üzerinde toplanan ÜZÜL, öğretmenlik yaptığı okullardan öğrencileri ile karşılaşınca büyük bir mutluluk yaşadı. Büyük bir heyecan ve aşk ile Bilek güreşini öğrenmek üzere toplanan kalabalığa küçük bir de gösteri maçı yapan Mehmet Ali ÜZÜL kardeşimize en içten teşekkürlerimizi sunar başarılarının devamını dileriz. Ümit ederiz ki Memleketimizin öz evladı olarak memleketimize ve ülkemize nice gurur verecek başarılar kazandırır. Seninle gurur duyuyoruz değerli hemşerimiz.

MERDER SPOR KULÜBÜ’nün ikinci konuğu Ramazan ÜZÜL oldu. Aynı zamanda Mehmet Ali ÜZÜL ile akraba da olan Ramazan ÜZÜL de memleketimizin bilinmeyen önemli bir değeri. Onun da Avrupa şampiyonluğu bulunuyor. Altın madalyayı gururla boynuna taktığı günler bile basında gerektiği kadar yer almayan bu spor adamı aynı zamanda psikolog öğretmenlik yapıyor. Ülkemizde ne yazık ki futbol dışında değer bulan başka bir spor dalı yok. Nice böylesine başarılı sporcularımız yeterli ilgi gösterilmediği için bir süre sonra geri itilmişlik hissi ile spordan uzaklaşıyor. Oysa Türkiye Cumhuriyeti bayrağını uluslararası arenada gururla göndere çektiren bu sporcuların yalnız Şanlıurfa’mızda değil tüm Türkiye’de gururla spor sayfalarını süslemesi gerekirdi.

Spor ve sporcunun yeterli değeri bulmadığı ülkelerde sağlıklı bedenleri bulmak da zordur. Özellikle amatör sporcuların devlet tarafından desteklenmesi şarttır. Nitekim amatör sporcuların büyük bir kısmı maddi imkânsızlıklardan dolayı yarışmalara katılamamaktadır.

MERDER SPOR KULÜBÜ, Şanlıurfa’nıza Bilek Güreşi alanında büyük bir atılımla girmek için çalışmalarına hız verdi. Henüz üç aylık bir kuruluş süreci olan spor kulübümüz, Moldova’da yapılan Avrupa Bilek Güreşi yarışmalarına iki sporcu ile katılarak ilk uluslararası faaliyetini de gerçekleştirmiş oldu.

Şanlıurfa’ya başarı ve bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesiller yetiştirme adına çalışmalarımız devam edecektir.

20.06.2023

MERDER SPOR KULÜBÜ






FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI