Bugun...HAYRA VESİLE OLMAK
Tarih: 25-10-2021 14:25:07 + -


Bir işe başlarken insanın önünde birçok seçenek bulunur. Başlanan işin başarısı o seçeneklerden en uygun olanı seçmekle orantılı olarak artar. Derneğimiz herhangi bir proje yapmak istediğinde önce yönetim kurulunda durum birkaç kez istişare edilir. Karar verildikten sonra proje çalışmalarına başlanarak sonuçlandırılır.


HAYRA VESİLE OLMAK

 

HAYRA VESİLE OLMAK

Bir işe başlarken insanın önünde birçok seçenek bulunur. Başlanan işin başarısı o seçeneklerden en uygun olanı seçmekle orantılı olarak artar. Derneğimiz herhangi bir proje yapmak istediğinde önce yönetim kurulunda durum birkaç kez istişare edilir. Karar verildikten sonra proje çalışmalarına başlanarak sonuçlandırılır. Üniversite öğrencilerine burs verme projemiz de böyle bir toplantıda karara bağlandı. Akraba ve dostlarımızdan çok ümitliydik. Allaha şükürler olsun ümidimizi boşa çıkarmadılar. Bugün bir düşünce olarak başladığımız burs verme isteği kırk altı öğrencinin burs alması ile sonuçlanmıştır. Elbette bunun için çalışılması gerekiyordu. Burs verecek kişilere uluşmak, burs alacak öğrencilerimize ilanda bulunmak ve diğer sekretarya işleri epey uzun bir zamanımızı aldı. Yönetim kurulu gerekli olan tüm çalışmaları çok kısa bir zamanda tamamlayarak müracaatta bulunan tüm öğrencilerimize burs vermeyi sağlamış oldu.

                Bu çalışmaları yaparken akrabalara yardımın ibadet olduğu bilinci ile hareket ettik. Rabbimiz de rızası için yapılan çalışmalarımızda hep kolaylıklar sağladı. Bazen hiç beklemediğimiz bir akrabamız tahmin edilmeyecek miktarda destekte bulundu. Bazen akrabalarımız kendileri gönüllü olarak bir başka akrabamızı arayarak destekte bulunmasını sağladı. Bazen de iş ortağını veya dostunu bu destek için harekete geçirdi. Biz de bir kez daha gördük ki, Allah rızası için bir iş yapıldığında Rabbimiz o işi tahminlerimizin ötesinde kolaylaştırıyor. Hayırlı işler toprağa atılan tohum gibi bazen bire on, bazen bire yüz, bazen bire bin olarak sonuç verebiliyor. Bizler de “Bir hayra vesile olan o hayrı yapmış gibidir.” düsturu gereğince bu hayır işinde aracı olarak vazifemizi yerine getirmiş olduk. Bu vesile ile Rabbimizin (“…hayır işlerinde yarışınız”  Bakara 2/148) emri gereği tüm bu çalışmaları fedakârca yapan başta Başkan Yardımcımız çok kıymetli Hüseyin Kaya hocamız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine ve derneğimizin çok değerli mensuplarına teşekkür ederim. Rabbim bizleri hayır işlerinde daha çok istihdam etsin inşallah.

                 Ayrıca derneğimizin ilan sayfasından ve diğer iletişim araçları ile bizlere ulaşarak müracaata bulunup burs almaya hak kazanan tüm öğrenci kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bu kardeşlerimizin mezun olup iş başına geçtiklerinde aynı şevk ve istekle kendi akrabalarına ve çevrelerine yardımda bulunacaklarına olan inancımız tamdır. Akrabalarımızın fedakârca temin edilen burslarına karşılık öğrencilerimizin de vazifesi, sınıfında başarılı olmak ve en kısa zamanda mezun olarak ailelerine ve çevrelerine ve de topluma faydalı bir fert olarak Türkiye’nin geleceğinde önemli bir yer almaktır. Bu kardeşlerimizin bir vazifesi daha bulunuyor. O da, MER-DER in hizmet anlayışını kavrayarak, gelecekte hem derneğimizin faaliyetlerinde kendilerinin yer almalılar ve hem de diğer öğrenci kardeşlerimizin derneğimize katılımını sağlamalıdırlar. Ayrıca gençlerimiz ile ilgili olarak yapılabilecek projeler ve diğer çalışmalar konusunda bizlere destek vermeleri gerekir. Gerek projeler hazırlayarak ve gerekse başka alanlarda bu kardeşlerimizden aktif olarak derneğimize katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Çünkü bu derneğin geleceğinin gençlerimizin omuzunda yükseleceğine inanıyoruz.

                Son olarak bütün bu güzelliklere vesile olan, öğrencilerimizi düşünen, akrabaya yardımı koşarak yapan, bir istendiğinde on veren tüm dost ve akrabalarımıza teşekkür ederken, yaptıkları hayırları kabul etmesini Rabbimizin Rahmetinden niyaz ediyoruz.

   25.10.2021

Dr. Sadık YETİM

      Başkan


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI