Bugun...MER-DER HER ZAMANKİ GİBİ
Tarih: 04-01-2023 09:48:32 Güncelleme: 04-01-2023 14:26:32 + -


Dün akşam MER-DER’de idik. Her zamanki coşkun kalabalık. Sadık Başkan ve MER-DERliler hep bir arada. Birliğin ve beraberliğin gerçek fotoğrafı. Herkes samimi ve içten hem başkanına sahip çıkma hususunda hem de dernek faaliyetlerinin en güzel şekilde yürümesi hususunda tam bir fikir birliği ve akrabalık dayanışması.


MER-DER HER ZAMANKİ GİBİ

 

MER-DER HER ZAMANKİ GİBİ

Dün akşam MER-DER’de idik. Her zamanki coşkun kalabalık. Sadık Başkan ve MER-DERliler hep bir arada. Birliğin ve beraberliğin gerçek fotoğrafı. Herkes samimi ve içten hem başkanına sahip çıkma hususunda hem de dernek faaliyetlerinin en güzel şekilde yürümesi hususunda tam bir fikir birliği ve akrabalık dayanışması. Aslında gerçek bir akrabalık ve birlik bilinci görülmek isteniyorsa ve insanların birbirine karşı menfaatsiz dayanışması resmedilmek isteniyorsa mutlaka MER-DER’u uğramak gerekir. Tüm üyeler ve misafirler içten ve samimi; yüzlerinde birlikte olmanın sevinci bedenlerinde rahatlık ve fikir dünyalarında bir özgürlük çok rahat hissediliyor. Demem o ki insanlar küçük hesaplarla menfaat devşirme peşinde olmadan bir topluluğa katılırsa gerçek bir iç huzuru yakalamış olur. Öğretmen, mühendis veya iş adamı demeden çay dağıtanlar, kolonya dağıtanlar, kedisinden sonra gelene hemen kalkıp yer verenler… Saygıda kusur etmeyip edeplice konuşmaları dinleyen ve özgürce kendilerini ifade edenler… Memleket insanlık görsün diyeceğim ama çok büyük konuşmamayı yine büyüklerimiz bize öğrettiler. Edep, illa edep…

 

MER-DER her zaman her ortamda kesinlikle siyasetten uzak olduğu açık yüreklikle söyleyen ve bu hususta hassas olan bir dernek. Siyaset herkesin kendi tercihidir. Herkes kendi siyaset yolunda özgürce gidebilir ama dernekte siyaset tartışılmaz. Çünkü siyasetin konuşulduğu ortamda birlik sağlanmaz. Her toplumda mutlaka farklı siyasi görüşte olan insanlar olabilir. Biz bunu tartışmayız. Kimseyi siyasi görüşlerimize çekmeye çalışmayız. Kimseyi de siyasi görüşlerinden dolayı yargılamayız. Bu nedenle huzurlu bir ortamda oturur dostça sohbet ederiz.

İşte bu sohbetler arasında yepyeni bir fikir ortaya çıktı: MERDER SPOR KULÜBÜ.

Nerede ise tüm akrabalar tarafından takdirle onay verilen bu fikir Allah’ın izni ile çok kısa bir zaman sonra vücut bulmuş olacak. Resmi prosedürü başlatılmış olan MERDER SPOR KULÜBÜ kuruluş çalışmaları tamamlandıktan sonra akrabalarımızın ve tüm Urfalıların hizmet alacağı hem bedensel hem ruhsal bir eğitim yuvası olarak Allah’in izni ile sportif faaliyetler başlatılacaktır. Her hususta olduğu gibi bu hususta da tüm akrabalarımızın bize destek olacağından eminiz.

Akrabalarımız adına heyecanlıyız. Güzel bir şeyler ortaya koymak adına girdiğimiz bu yolda bizden her türlü desteğini esirgemeyen tüm akrabalarımıza candan teşekkürü bir borç biliriz.

MER-DER

04.01.2023


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI