Bugun...MER-DER SALI BULUŞMALARINDA SAİT AKDAĞ
Tarih: 27-12-2023 11:25:40 Güncelleme: 27-12-2023 11:39:40 + -


Çocukluğu ve gençliği bir nevi spora adanmışlık ile geçmiş ama o, hiçbir zaman bozulan camiada kendisi bozulmaya meyletmemiş ve tüm güzelliğini korumayı bilmiştir.


MER-DER SALI BULUŞMALARINDA SAİT AKDAĞ

MER-DER SALI BULUŞMALARINDA SAİT AKDAĞ

Sait AKDAĞ, derneğimizin çok değerli bir üyesi ve takım kaptanıdır. Mülayim kişiliği, alçak gönüllüğü, hoşgörüsü ve fedakârlığı ile hepimizin gönlünde taht kurmuş biridir. Hem sahip olduğu güzel ahlakı hem de akrabalık ve dostluk ilişkilerine verdiği değer bakımından sevilen ve aranan bir mümtaz insan olması dolayısı ile kendisine MER-DER olarak büyük saygı duyuyor ve değer veriyoruz.

Dün akşam derneğimizin Salı toplantılarında “feraset” konu başlığı ile bize mini bir seminer verdi. Toplumun büyük bir kesimin sahip olmadığı, kaybettiği değerlerden olan kişinin sahip olması gereken İslam ferasetinin özelliklerini özümseyen insanımızın nasıl olması gerektiği hakkındaki samimi fikirlerini bizimle paylaşan değerli hocamıza sonsuz teşekkürlerimiz sunarız.

Spor camiasının kıymetlilerinden olan değerli spor adamı Sait AKDAĞ, ilimizi temsilen Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığını yaparak bize ayrı bir onur ve gurur kazandırmaktadır. Gerek spor alanındaki bilgisi ve yorum kabiliyeti, gerek amatör sporculara yol ve yordam göstermede yaptığı samimi katkıları takdire şayandır. Aynı zamanda MERDER Spor Kulübü başkanı da olan Sait AKDAĞ, spor camiasında görülen hakemlere hakaret, tribünlerdeki küfür ve ahlaksızlıkların temelinde toplumun geleneksel dine dayalı ahlak yapısının kaybolmasından kaynaklandığını anlattığı konuşmasında, insanların geçici zevkleri uğruna başkasına hakaret etmeyi normal gördüğünü ve hiçbir zaman antipati kurmadığını dile getirdi. İnsanlar genel olarak İslam’ın insanı en değerli varlık olarak gördüğü felsefesini bırakmış ve değersiz bir varlık gibi küfür ve argo ile bir araya getirecek şekilde değersizleştirmiştir. İnsan, kâinatın en kıymetli ve yüce varlığı olduğu halde Allah ve peygamberinin emir ve uygulamalarına muhalefet ederek değersiz bir hale gelmiştir. Biz, insan olarak sahip olduğumuz İslami değerlerle tüm toplumu kucaklayan ahlaklı bir yapıya sahip olursak, sporun,  sadece bir geçici zevk aracı olduğunu anlayacak, belki de buradan kazanılan paraların da sadece dünyalık bir ticari meta olduğunu kabul edecek ve insan haysiyetini değersizleştirmeden hakaret ve aşağılamadan uzaklaşarak insan onuruna yakışır bir spor ilgisi oluşturacağız.

Sporda mağlup olan ve galip olan her daim birbirinİ tebrik etmeli ve kazanan da kaybeden de birbirine saygı duymalıdır. Her yarışın bir kazananı olacağına göre kaybeden, kazanmak için bir sonraki yarışma adımına hazırlanmalıdır.

İnsan onuru her şeyden daha değerlidir. Sporcular, zeki ve çevik olduğu kadar ahlaklı da olmalıdır.

Değerli hocamız Sait AKDAĞ, MER-DER’de aramızı katıldığı 2022 yılından bu yana sahip olduğu mümtaz ahlaki değerleri ve tüm insanları kucaklayan hoşgörüsü ile gönlümüzde taht kurmuş ve hepimizi kişiliği ile derinden etkilemiştir.

Çocukluğu ve gençliği bir nevi spora adanmışlık ile geçmiş ama o, hiçbir zaman bozulan camiada kendisi bozulmaya meyletmemiş ve tüm güzelliğini korumayı bilmiştir. Her türlü kavga ve fırıldağın döndüğü camiada temiz kalan, geçmişine zerre leke olmayan nadir insanlardan olan değerli kardeşimize aramızda olduğu ve bize efendiliği, ahlakı, bilgisi ve akrabalık değerlerine verdiği önem ile örnek olduğu için teşekkür ederiz. İyi ki iyi insanlar var. Sait AKDAĞ iyi bir insandır.

MER-DER

27.12.2023


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI