Bugun...MERDER SALI BULUŞMALARI BAŞLADI
Tarih: 23-09-2022 09:29:28 Güncelleme: 23-09-2022 09:43:28 + -


BİRLİK VE BERABERLİĞİN, SEVGİ VE SAYGININ, HUZUR VE GÜVENİN, İNSANA DEĞER VERMENİN VE PAYLAŞMANIN ADI: MER-DER


MERDER SALI BULUŞMALARI BAŞLADI

MERDER SALI BULUŞMALARI BAŞLADI

Her Salı günü akşam, yatsıdan sonra MERDER Dernek merkezinde yapılan tanışma, kaynaşma ve dayanışma toplantıları başladı. Muhabbetin arttığı, sosyal ve eğitim meselelerinin konuşulduğu toplantılarda insan mefhumu ön plana çıkıyor.

Önce insan sloganı ile yapılan istişare toplantıları meyvelerini veriyor ve Mersavi aşireti başta olmak üzere tüm insanlara faydalı olabilecek fikirler geliştiriliyor, projeler sunuluyor.

Hem memleketin sosyoekonomik durumu, hem eğitimi konusunda aşiret olarak, dernek olarak, fert olarak neler yapılabileceği konularında sıcak ve faydalı tartışmalar ve sohbetler yapılıyor.

Siyasetin sıcak gündemi dışında ailenin ihtiyaçları konuşularak temiz ve sıcak bir ortamda mütevazı bir sunuşla yapılan sohbetler ile insanımız, hem kendine olan güven konusunda motive oluyor, hem de ortaya çıkan fikirler ile yeni kazanımlar elde ediyor.

Her Salı yapılan kitap okuma etkinliği ile MERDER kütüphanesinde bulunan yaklaşık bin iki yüz kitaptan seçilen günü kitabı hakkında konuşulup yarım saat kitap okunuyor. Herkes mutlaka kitap okumalı diyerek, okuma alışkanlıklarını zihinlerde yer etmeye çalışıyoruz.

Yapılan eğitim ve sosyal projeler ile ulaşılan insanımızın yaşam ve dünya görüşleri hakkında düşünce ve fikirleri yeni ufuklar ile değişime uğramakta ve yenilik hareketi neticeye ulaşmaktadır.

“Her fert kıymetlidir, yeri doldurulmaz ve özeldir.” Diyerek, tüm insanımızın yaşam kalitesinin arttırılması için neler yapılabileceği konusunda yeni projeler geliştirilmektedir.

Köylü,  kentli ayrımı yapmadan her akrabamıza ulaşmaya, Urfa’mızın ekonomik, sosyal ve kültürel hayatında yararlı bir fert olarak yetişmesi için gayret etmeye yönelik ve özellikle gençlerin ve çocukların zararlı alışkanlıklar edinmemesi için eğitim alanlarına ve meslek edindirme merkezilerine yönlendirilmesi hususunda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Yapılan ve yapılması için planlar yapılan her çalışma için tüm akrabalarımızdan maddi ve manevi destek bekliyoruz.

Şüphesiz ne ahiret ne de dünya için faydası olan birçok etkinlik için ödenen sponsorluk paralarının onda biri derneğe yapılacak hayır çalışmaları için aktarılırsa çok daha güzel çalışmalar yapılabilir ve yeni umutların yeşerdiği yeni nesillere faydalı olunabilir.

Yakın akrabadan başlayarak tüm memlekete faydalı olmak bizim için bir hedeftir. Memlekete olumlu katkı sunacak gençlerin yetişmesi, geleceğin muasır medeniyet inşası için gereklidir. Kendini geçmişinden, örf ve adetlerinden, dininden, sosyal ve kültürel bağlarından koparmadan bilim ve teknoloji ile donatan geleceğin TEKNOGENCİ için çalışmalıyız.

Zengin-fakir; yaşlı-genç; eğitimli-eğitimsiz; esnaf-memur… tüm akrabalarımızdan mutlaka bir Salı akşamı bizi ziyaret etmelerini ve tanışma-dayanışma halkasını genişletmesini geleceğin TEKNOGENCİ için neler yapılabileceği ile ilgili fikrini bizimle paylaşmasını bekliyoruz.

İnsanlık ve inancımız olan İslam adına, dostluğun ahbaplığın, akrabalığın, arkadaşlığın, yardımlaşma ve dayanışma temelinde, sevgi ve saygıyla inşa edildiği, kıymet bulduğu yer:  MER-DER

Birlik ve beraberliğin, sevgi ve saygının, huzur ve güvenin, insana değer vermenin ve paylaşmanın adı: MER-DER

 

Hüseyin KAYA

23/09/2022


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI