Bugun...YENİ YILA YENİ HEDEFLERLE GİRMEK LAZIM
Tarih: 29-12-2022 16:02:12 Güncelleme: 29-12-2022 16:36:12 + -


Mersaviler, günümüz dünyasında meydana gelen değişime sadece ayak uydurarak değil, değişimi öngörerek ve demokrasi çizgisinde ben de varım diyerek siyasi ve ekonomik değişimi şekillendirmek için adımlar atmalıdır.


YENİ YILA YENİ HEDEFLERLE GİRMEK LAZIM

YENİ YILA YENİ HEDEFLERLE GİRMEK LAZIM

MER-DER 2007 yılından bu yana hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Yıllar su gibi akıp giderken yeni yıllar yeni umutlara yelken açarken MER-DER yeni umutların merkezi durumunda olsun istiyoruz.

Yeni yıl yeni projeler, yeni aktiviteler, yeni birlikteliklere yol açsın istiyoruz. Bunun için de tekrar elimizi ve hatta bedenimizi tüm yükün altına koyarak gelecek planları yapmak zorundayız.

Türkiye yeni bir Türkiye olma yolunda. Yeni keşifler, yeni teknolojiler, yeni siyaset ve yeni bir hayat tarzı ile 2050 vizyonuna giderken MER-DER bundan geri kalmayıp gelecek vizyonunu yeniden çizmelidir.

Gençlerin ruh ve beden gelişimleri için yapılacak çalışmalar içinde MER-DER Spor Kulübü Urfa’mızda yepyeni bir çığır açmalıdır.

Birlik ve beraberlik yeniden gündeme gelmeli, husumetler son bulmalı, sevinçler arttırılmalıdır.

Yaşımız ne olursa oluşun sağlıklı bir ruh ve beden ile hayatta kalmak için iyilik ve yardımseverlik duyguları geliştirilmeli ve derin nefes alabilen sağlam bir yürek ile keyifli bir hayat sürdürülebilmelidir.

Yaşımız ne olursa olsun daha sağlıklı biri olmak ve kalmak, daha az yorgunluk hissedip daha az hastalanmak ve bize bağışlanan son nefes ve son yürek vurusuna kadar güzel ve keyifli bir hayat sürme şansı yakalamak...

Her gece deliksiz bebek uykuları uyuyup her sabaha zinde uyanmak, yeterince görmek, dinlemek, anlamak ve anlatmak... Her gün yeterince gülüp kahkaha atmak, güzel ve yeni şeyler duyup eskileri hatırlamak... Yaşımız ne olursa olsun daha sağlıklı biri olmak ve kalmak, daha az yorgunluk hissedip daha az hastalanmak ve bize bağışlanan son nefes ve son yürek vurusuna kadar güzel ve keyifli bir hayat sürme şansı yakalamak...

Yaşımız ne olursa olsun daha sağlıklı biri olmak ve kalmak, daha az yorgunluk hissedip daha az hastalanmak ve bize bağışlanan son nefes ve son yürek vurusuna kadar güzel ve keyifli bir hayat sürme şansı yakalamaya çalışmalıyız....

“Her gece deliksiz bebek uykuları uyuyup her sabaha zinde uyanmak, yeterince görmek, dinlemek, anlamak ve anlatmak... Her gün yeterince gülüp kahkaha atmak, güzel ve yeni şeyler duyup eskileri hatırlamak... Dostlarımız ve ailemizle sohbet edip torunlarımızla mutlu anlar yaşamak, bilelim ki sadece alınyazımızın, yalnızca kaderimizin değil biraz da bizim hayat tarzı seçimlerimizin eseridir. Yani bir ölçüde de bizim elimizdedir. Yeter ki biz zamanında ve yerinde, doğru ve kalıcı bazı kararları alalım ve onları uygulamaya geçirebilelim. Yeni bir yılın başlangıcı bunun için iyi bir şans, mükemmel bir fırsattır.”(alıntı)

Yeni yılda hayatı doğrularımızla, yanlışlarımızla, yaşam tarzımızla; işimiz ve ailemiz ile, çevre ve dostlarımızla ilişkilerimizi samimiyetle gözden geçirip sorgulayarak, kötüleri çöpe atmak, iyileri ve güzelleri de yeni bir yaşam tarzımda önümüze sererek yeni bir yol edinmek üzere çalışmalar başlatmalıyız. Bu da en güzel MER-DER çatısı altında umut ve huzur planlayan yeni proje çalışmaları ile olur. MER-DER samimiyet ve dostluk toplantıları ile olur. Kitap okuyarak, okutarak, yeni yeni bilgiler ve fikirler edinerek olur.

2023 MER-DER’in yeni atılımlarına sahne olacaktır. 1 triyon değerinde gaz bulan Türkiye’nin zenginliğinden pay almak için yeni projeler üretmemiz gerekecektir. Bunun için gençleri MER-DER çatısı altında yeniliklere pencere açmaya davet ediyoruz.

İnanç dünyamızı zenginleştirip manevi yaşamımızı güçlendirerek, hayatın sadece maddesel değil, ruhsal/duygusal yanlarını da kucaklamayı, mükemmel bir insan olmayı hedefleyerek içimizdeki ruhaniyeti insanlara bir kapsayıcı çadır gibi sunmalıyız. Kucaklaşma, muhabbetin artmasına sebep olur. Küçük ve geçişi dünyalıklarla zamanımız gereksiz yere harcamayalım. Muhabbetin keyfini almaya çalışalım. 2023 böylece bizim yılımız olsun.

MER-DER’i büyütme, geliştirme ve tüm aşirete mal etme hayalleri kuralım. Bu konuda hayale bırakmayıp gerçekleştirmek için çalışmalar yapalım. İnsanlığın ahlaki değerlerini inancımızla birleştirerek neslimize aktaralım; çağın insanın ruh ve bedenine zarar veren sapkın değerlerine karşı tedbirler alalım. Bizi biz yapan kıymetlerimizi korumak ve yaşatmak için çalışalım, bu konuda çalışanlara yardımcı olalım.

2023 siyasetinde Mersaviler mutla kendine sağlam bir yer edinmelidir. Bu konuda lobi çalışmaları yapılmalı siyaset meydanında itilmiş kakılmış durumuna düşülmemek için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Siyaset ayrı bir dünyadır. Bu dünyaya girenlerin maddi ve manevi kayıpları olabilir. Bu alanda çalışacak olanların her bakımdan sistemin uygunluk formuna adapte olması gerekir.

Ekonomik çalışmalar yapılmalıdır. Gücü yerinde olan akrabalar bir araya gelmeli ve fabrikalar kurmalıdır. Hem memleket ekonomisine hem de gençlerin iş bulmalarına katkı sunmalıdır.

Devletin projeler için sunduğu desteklerden faydalanmak için, eğitim, sağlık, tarım, sanayi alanlarında projeler yapmalıyız. Birlikten kuvvet doğar bunu unutmayalım ve parası olanların bir araya gelerek memleket ekonomisinde katkı sunmak üzere yeni oluşumlar yapmasına vesile olalım.

Böylece 2023 eğitim alanında gençlerimize yeni ufuklar açtığımız, yol ve yordam gösterdiğimiz, iş imkânları sunduğumuz, projeler ile destek olduğumuz; aşiretin ekonomik gelişmişliğini tamamladığı ve eğitimde şaha kalktığı bir yıl olmalıdır.

Mersaviler, günümüz dünyasında meydana gelen değişime sadece ayak uydurarak değil, değişimi
öngörerek ve demokrasi çizgisinde ben de varım diyerek siyasi ve ekonomik değişimi şekillendirmek için adımlar atmalıdır.

 

 

Hüseyin KAYA

29.12.2022


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERSAVİLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI